Perštejnské GIRO 2014

V sobotu 10. května 2014 odstartoval na perštejnském fotbalovém hřišti 8. ročník horských kol seriálu Poháru Peruna. První závod s názvem PERŠTEJNSKÉ GIRO 2014 pořádal domácí cyklistický klub Team Bike Perštejn o.s. Pro závodníky byly připraveny různě dlouhé a náročné tratě, na kterých prokazovali svou zdatnost závodníci všech věkových kategorií. Hlavní závod s převýšením 1200 m, byl pro závodníky velmi kvalitně připraven a vyznačen. Trať byla vedena v horském a lesnatém prostředí, terén byl pro závodníky technicky i fyzicky velmi náročný. Celková propozice je vidět na mapce závodu.
Součástí Pernštejnského GIRA 2014 byly i závody pro děti. Malí závodníci prokazovali svou zdatnost při náročném stoupání a klesání. Na trase pro ně byly vytvořeny i umělé překážky. Pokud si některý z malých závodníků netroufal na jejich zdolání, mohl je objet.

A pro ty nejmenší byla připravena trasa v délce 100m. Děti zde soutěžili na odstrkovadlech. Na této trase byli všichni soutěžící vítězem – všichni vyhráli lízátko. Pro dospělé cena sice nevýznamná, ale pro malé sportovce cena obrovská. Přál bych Vám vidět jejich rozzářené oči a projevenou radost z vítězství.

Klientem masérů byl i závodník, kterému byli 4 roky. Po patřičném výkonu si přišel dopřát regenerační masáž. Přestože se počasí vydařilo, zafoukal občas studený větřík. Aby nebylo našemu nejmladšímu klientovi zima a mohl si plně vychutnávat zasloužený odpočinek a relaxaci, přikryli jsme ho alespoň froté ručníkem. Náš nejmladší klient byl s masáží tak spokojen, že pochválil i maséry. Jeho pochvala byla pro maséry tou největší odměnou.
Tímto malým závodníkem, jsme pokořili náš věkový rekord v nejmladším namasírovaném klientovi. Malý závodník tak potvrdil, že masáže jsou prospěšné nejen dospělým ale i dětem.

Naši maséři měli v celém průběhu závodu plné ruce práce. Během masáží poskytovali klientům i odborné konzultace. Byli v určitých chvílích tak vytíženi, že občas se pro velký zájem u stanu tvořili malé fronty.
Na pořádaný závod jsme si přivezli vlastní technické vybavení, potřebné ke komfortnímu provedení masáží. Rozkládací masérská lehátka, samozřejmostí je froté prostěradla na lehátka, aby klientům nestudilo kožené polstrovaní lehátek, výměnná hygienická prostěradla, ručníky a papírové utěrky pro utření přebytečné masážní emulze.

Během závodu jsme zjistili, že do našeho týmu nastoupil nový odborný zaměstnanec s kvalifikací asistent/řidič. Tento zaměstnanec je zodpovědný, přátelský a umí korektně jednat s našimi maséry. Jmenuje se Burák. Burák má speciální a velmi náročný výcvik vodících psů pro nevidomé lidi.
Burák doposud figuroval v naší firmě jako stínový kamarád a nedocenitelný pomocník. Tohoto dne se stal oficiálním členem našeho týmu.